Aloe Vera Nedir?

Aloe Vera, Doğal Sağlık ve Şifa Kaynağı Olarak Bitki Suyu ve Jeli Halinde Kullanıma Sunulur. Aloe Veranın Faydalarına Bir Besin Olarak İçerek veya Diğer Maddeler ile Geliştirilmiş Formülü Sayesinde Krem ve Nemlendirici Olarak Hiçbir Yan Etkisi Olmadan Sahip Olabilirsiniz.

 

‘Mucize Bitki", “Doğal Şifa", “Yanık Bitkisi" olarak insanoğlunun 4000 yıldır tanıdığı doğal sağlık ve şifa kaynağı muhteşem bir bitkidir. Hangi tür Aloe yaprağı jelinin daha faydalı olacağı, hangisinin jel için daha uygun ve etkili olduğu Uluslararası Aloe Bilim Konseyi tarafından belirlenir. Ürün ambalajının üzerinde kullanılan Aloe Jelinin kalitesi ile içindeki fonksiyonel gıda maddelerinin miktarını denetleyen bilim konseyine ait mühür var ise güvenle bu ürünü kullanabilirsiniz.

 

Aloe Vera Jel 75 den fazla bilinen maddeyi içerir. Sağlıklı yaşamak için zorunlu olan ve düzenli tüketilmesi gereken yaklaşık 30 kadar vitamin, mineral ve kimyasal maddeye sahiptir. Bunların birçoğu birlikte çalışır ve işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getirebilmek için birbirine bağımlıdır. Aloe Vera Jel içeriğinde bulunan maddeler:

 

Vitaminler

 

Aloe Vera içerisinde pek çok vitamin çeşidini bulundurmaktadır. Bunlar içerisinde en önemlileri C ve E vitaminleri ile bitkisel A vitamini olan Beta-Karoten’ dir. Aloe Jel ayrıca B12 vitaminini içeren birkaç bitki kaynağından da biridir.

 

Şekerler

 

Aloe Vera Jel hem glikoz mannoz ve fruktoz gibi mono-sakkaritleri hem de bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini sağlayan önemli bir çok polisakkaritleri içermektedir.

 

Amino Asitler

 

İnsan vücudu protein yapı taşları olan 21 çeşit amino aside gereksinim duyar ve bunlardan 8 tanesi vücutta üretilirler. Aloe Vera Jel 20 amino asidi içerir. Daha da önemlisi, vücudun üretemediği ve bu nedenle de gıda yoluyla alınması gereken en önemli 8 amino asitten 7 sini içermektedir.

 

Mineraller

 

İçerdiği mineraller arasında magnezyum, manganez, çinko, bakır, krom, kalsiyum, sodyum, potasyum ve demir bulunmaktadır.

 

Enzimler

 

Aloe Vera Jel de besinleri parçalayarak sindirimi kolaylaştıran lipaz ve amilaz'ın yanı sıra karboksipeptidaz da bulunmaktadır.

 

Steroller

 

Bu maddeler, iltihaplanmaya ve mantara karşı güçlü birer ajandır ve kan kolesterol düzeylerinin normal tutulmasına yardımcı olurlar.

 

Lıgnın

 

Aloe Vera Jel'e, ciltte derinlemesine nüfuz edebilme özelliğini verir.

 

Saponin

 

Bakteriler; virüsler; mantarlar gibi zararlı organizmalara karşı temizleyici ve antiseptik özelliklere sahip sabunsu bir maddedir.

 

Salisilik Asit

 

Aspirinle benzerlik taşıyan bu bileşen iltihaplara karşı etkili olup ölü hücreleri temizlemede fayda sağlar.

 

Nerelerde Faydalıdır?

 

Aloe Vera Jel besleyici özellikleri ve içerdiği antioksidanlar sayesinde ciltte olası zararların önlenmesine yardımcı olur ve dokuların zarar görmesi halinde de iyileşmesini hızlandırır. Antioksidanlar, metabolizmamızın ürettiği ve çevre kirliliğinin sebep olduğu dengesiz, yıkıcı, ‘serbest radikaller ile savaşır. Bunlar ayrıca belirli kanser türlerine sebep olan, yaşlılığa ve gelişime olumsuz yönde etki yapan zararlı maddeler olarak da bilinmektedir.

 

Nasıl Etki Eder?

 

Sahip olduğu doğal iltihap giderici ve anti-mikrobik özelliğin besleyici değeriyle birleşerek, hücrelerin gelişimini ve buna bağlı olarak da iyileşme sürecini hızlandırır. Aloe Vera Jel vücuduna önem veren, kendisini daha iyi hissetmek, daha sakin ve dinç olmak isteyen kişiler için son derece faydalıdır ve en önemlisi, Aloe Vera Jel'in bağışıklık sistemi üzerinde ki etkisi ile vücut direncinin, sinir ve bağışıklık sisteminin olumsuz dış etkenlere karşı hazırlıklı ve dayanıklı olmasını sağlamalarına yardımcı olmaktadır.

 

Aloe Vera Jel hastalar için kullanılması gereken bir ilaç olmadığı gibi, sihirli bir madde de değildir. Cilt dokusu ve bağışıklık sistemi üzerine fayda sağlamaktadır. Bu faydaları yüzyıllar boyunca binlerce insanın, egzama, yanık, ısırık, tahriş ve ülser gibi pek çok deri hastalığına iyi geldiğini bizzat bildirmesiyle gün ışığına çıkmıştır. Kolit, kabızlık ve Irritable Kolon Sendromu (IBS) gibi pek çok rahatsızlığını Aloe Vera sayesinde yendiklerini belirtenlerin sayısı da azımsanamaz. Ancak unutulmaması gereken her türlü rahatsızlığımızda öncelikle bir doktora danışılması gerektiğidir. Kişinin kendi kendisine teşhis koyması son derece tehlikeli olup ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.